Zadar slavio na otvaranju sezone 05.10.2014.

Prvo kolo ABA Lige

Košarkaši Zadra slavili su sinoć u utakmici prvog kola ABA Lige nad Igokeom iz Aleksandrovca s rezultatom 68-61. Zadrane je do pobjede povukao razigravač James Florence s 22 koša.

Kao što je trener Ante Nazor najavio, njegova je momčad prikazala jednu čvrstu i obrambeno orijentiranu košarku, kojom su Zadrani protivniku zatvorili put do svoga koša. Nažalost, u prvom poluvremenu napadačka igra nije pratila obrambenu pa se na petnaest minuta odmora otišlo s poravnatim rezultatom 29-29.

U drugom je pak poluvremenu zablistao već spomenuti Florence, koji je otvorio nastavak s dva atraktivna polaganja, a potom je nadodao i dvije trice za prednost Zadra 48-35. Budući da je odmah potom zaradio svoju četvrtu osobnu pogrešku, preselio je na klupu kako bi spreman dočekao završnicu susret.

U određene poteškoće, njegovi su suigrači uspijevali održati teško stečenu prednost, a posebno se to odnosi na Josipa Sobina i Domagoja Bošnjaka. Kad se sredinom posljednje dionice na parket opet vratio Florence, sjajno je razigrao Marka Ramljaka, koji je povezao sedam zadarskih koševa za prednost 64-53 i tako zapečatio pobjedu Zadra.

Trener Zadra, Ante Nazor:

"Čestitam svojim momcima što su došli do važne pobjede na startu sezone, koji je nosio određeni psihološki naboj. Pobijedili smo sami sebe prvo, a onda smo tek pobijedili protivnika kada je naša igra u drugom poluvremenu postala tečnija. Poene smo rasporedili ravnomjerno po pozicijama. Pokazali smo svoju čvrstinu, sistem i "personality", a ono što me najviše raduje je što ima prostora za napredovanje. Mislim da imamo najmlađu momčad u povijesti Zadra otkako nastupamo u ABA ligi tako da im je bila potrebna ova podrška koja je stizala s tribina i zato se zahvaljujem našim navijačima."

KK Zadar - KK Igokea 68-61 (17-13, 12-16, 24-12, 15-20)

KK Zadar: Bašić, Segarić, Ivanov 8, Kraljević 4, Vraneš, Šango 3, Sobin 16, Širko 2, Bubalo, Ramljak 10, Bošnjak 3, Florence 22.

KK Igokea: Jeremić 9, Šćekić 8, Jorović 8, Knežević, Milošević 2, Čakarević 7, Radukić, Drenovac 6, Bunić 4, Zlovarić, Jones 5, Dragović 12.