Darussafaka tek u produžetku savladala Zadar 19.09.2014.

Zadar Basketball Tournament

Košarkaši Zadra upisali su poraz i u drugoj utakmici skupine A elitnog košarkaškog turnira Zadar Basketball Tournament. Bolja od Zadra bila je Darussafaka Dogus, ali tek nakon produžetka, s rezultatom 92-88.

Prvo poluvrijeme bilo je potpuno izjednačeno. Prva je četvrtina završila s rezultatom 17-17, a druga 22-22. Unatoč umoru nakon sinoćnje kvalitetne predstave protiv Fenerbahčea, košarkaši Zadra su predvođeni Ivanovom i Šangom (svaki po 10 koševa) odolijevali pritisku Darussafake, te su nakon prve polovice regularnog dijela utakmice imali povoljan rezultat 39-39.

Tek u drugom poluvremenu Zadrani su malo posustali, iako je uvod pripao baš njima zahvaljujući seriji 6-0 Ramljaka, Ivanova i Šanga. Ipak, u nastavku treće četvrtine umor je učinio svoje te je turska momčad zahvaljujući Koksalu i Greeru stigla do prednosti 60-57 nakon 30 minuta igre.

U posljednjoj četvrtini prednost Darussafake narasla je i do 5 koševa razlike (64-59), ali Zadar je znao uzvratiti. Posebno se u tom periodu istaknuo Marko Ramljak koji je s četiri uzastopna koša vratio Zadar u prednost 70-69. Lucas je nakratko vratio prednost Turcima, no tricom je odgovorio Bošnjak za prednost Zadra 73-71. Nažalost, njegov je trud anulirao Greer polaganjem za rezultat 73-73, koji nas je i odveo u produžetak. Imao je Zadar priliku u posljednje tri sekunde doći do pobjede, no nakon izvedenog auta, Bošnjakov šut nije pronašao put do koša.

U produžetku smo gledali klasični "one man show" igrača Darussafake, Johna Shurne, koji je sva nastojanja Zadra da dođe do vrijedne pripremne pobjede anulirao s nizom od čak pet pogođenih trica. Upravo je on s linije slobodnih bacanja postavio konačni rezultat 92-88 u korist Darussafake.

Zadru sada predstoji utakmica za 5. mjesto koja će se odigrati u nedjelju u 15:30 sati, a protivnika će saznati nakon raspleta u skupini B u kojoj igraju Cedevita, Galatasaray i ALBA Berlin.

Darussafaka Dogus - KK Zadar 92-88 (17-17, 22-22, 21-18, 13-16, 19-15)

Darussafaka Dogus: Brown 8, Yagmur 2, Eroglu 2, Turen 4, Gorkem 2, Greer 18, Bayav, Ozdemiroglu, Lucas 13, Kurtoglu 4, Shurna 25, Koksal 14.

KK Zadar: Bašić 3, Segarić, Ivanov 23, Kraljević 3, Vraneš, Šango 12, Sobin 15, Širko, Ramljak 18, Bošnjak 6, Florence 8, Jurica.