Zadar u Sloveniji stigao do druge pripremne pobjede 06.09.2014.

KK Šenčur - KK Zadar 67-83

Košarkaši Zadra sinoć su u slovenskom Šenčuru protiv istoimenog kluba došli do svoje druge pripremne pobjede. Slavili s konačnim rezultatom 67-83 mada je razlika mogla biti kud i kamo veća.

U početku utakmice Zadar je imao malih poteškoća s adaptacijom na agresivnu obranu domaćina, no James Florence je "povukao" i u prvoj četvrtini postigao čak 18 koševa uz šut za tri poena 4/4. Kad je i Zadar podigao nivo agresivnosti u obrani, ali i trku prema naprijed, utakmica je bila praktički riješena budući da je razlika u korist Zadra konstantno rasla.

Gdje je u prvoj četvrtini stao Florence, kasnije su nastavili Ive Ivanov i Josip Sobin koji su iskontrolirali obrambeni skok, ali i dali veliki napadački doprinos. Kad njihovom učinku nadodamo i sjajni obrambeni angažman Marka Ramljaka, rezultat 40-65 na kraju treće dionice zorno je oslikavao odnos snaga na terenu.

U posljednjoj dionici trener Ante Nazor dao je prigodu i najmlađima u svojoj momčadi, što je Šenčur predvođen iskusnim Smiljanom Pavičem iskoristio za smanjenje zaostatka i konačni rezultat 67-83.

KK Šenčur - KK Zadar 67-83 (15-21, 11-21, 14-23, 27-18)