Zadar u trećoj četvrtini riješio pitanje pobjednika 09.04.2014.

3. kolo LZP

Košarkaši Zadra s dva se boda vraćaju s neugodnog gostovanja kod šibenskog Jollyja. Konačni rezultat 74-89 točno oslikava omjer snaga na parketu, a presudna je bila treća četvrtina koju su Zadrani dobili s 31-10.

Zadar je utakmicu otvorio baš onako kako se i očekivalo, te je preko Sobina i Ivanova došao do visoke prednosti 11-19, no Šibenčani su ipak zbili redove i uspjeli zaprijetiti gostima, pa se na poluvrijeme otišlo s izjednačenim rezultatom 38-38.

U nastavku je uslijedila furiozna napadačka dionica Zadra u kojoj su trice prštale sa svih strana, a prednjačio je večeras najbolji strijelac na parketu Marko Šutalo. Pogodili su Zadrani u trećoj dionici čak 6 trica i tako prelomili utakmicu u svoju korist.

U posljednjoj smo četvrtini svjedočili rutinskom "odrađivanju posla", a trener Vidaković je u posljednjim minutama prigodu dao i najmlađima u svom rosteru - Bašiću i Špaleti.

Zadru je ovo treća pobjeda u A1 Ligi za prvaka u isto toliko odigranih utakmica. U sljedećem kolu Zadrani na svom Višnjiku ugošćuju drugog šibenskog prvoligaša - GKK Šibenik.

KK Jolly JBS - KK Zadar 74-89 (16-19, 22-19, 10-31, 26-20)

KK Jolly JBS: Gulam 3, Bubalo F., Katura 4, Kozić 8, Vrlika 7, Surina 3, Mrva 21, Smithh 17, Bubalo D. 11, Vrsaljko, Cinac.

KK Zadar: Bašić 6, Ivanov 11, Kraljević 4, Lyons 14, Sobin 10, Đugum 2, Ramljak 9, Batur 2, Špaleta, Dijan, Prostran 9, Šutalo 22.