Zadar na završnici Krešinog kupa 09.01.2014.

Kup Krešimira Ćosića

Košarkaši Zadra sinoć su u Kaštelima rezervirali kartu za nastup na finalnom turniru Kupa Krešimira Ćosića. Bili su bolji od domaćina Ribola-Kaštela s rezultatom 56-93.

Na završnom će se turniru Zadar pridružiti tercetu zagrebačkih klubova: Cedeviti, Ciboni i Zagrebu.

Zadrani su već na poluvremenu imali 27 koševa viša (54-27) i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Na koncu je Zadar slavio s 37 koševa prednosti, a najefikasniji igrač u pobjedničkim redovima bio je Kraljević sa 17 koševa.

Priliku su dobili svi igrači u rosteru, a trener Vlašić iskazao je zadovoljstvo s reakcijom igrača koji u ABA ligi nešto rjeđe dobivaju prigodu.

Hrvoje Vlašić: "Ušli smo u polufinale Kupa, to je ono po što smo došli. Izgledali smo ozbiljno i čvrsto od prve minute i već do poluvremena napravili sasvim korektnu razliku. U ovoj utakmici je bilo bitno da se svi rastrče i da nikog ne opteretimo previše s obzirom na utakmicu koju imamo već u subotu. Malo smo više minuta dali onima koji su manje igrali do sada, oni su to maksimalno iskoristili."

KK Ribola Kaštela - KK Zadar  56-93 (17-23, 10-31, 20-20, 9-19)

KK Ribola-Kaštela: Klarica 12, Odak, Rašetina 7, Biočić 7, Tešija, Rančić 8, Režić 7, Bender 4, Žižić 11, Pruže, Blažević, Vručinić.

KK Zadar: Bašić 2 (6 as), Kraljević 17, Lawrence 13 (8 as), Perić, Sobin 12 (10 sk), Đugum 4, Ramljak 2, Davis 10 (12 sk), Batur 7, Dijan 7, Prostran 12, Šutalo 7 (5 as).