Igokei pobjeda u napetoj završnici 09.11.2013.

Sedmo kolo ABA lige

U sedmom kolu ABA lige košarkaši Zadra pretrpjeli su svoj već peti poraz. Večeras je u Krešinoj dvorani bolja bila Igokea s rezultatom 79-80.

Gosti su bolje otvorili susret i nakon prve četvrtine imali prednost od 6 koševa (20-26), a na poluvremenu 4 koša (41-37). U drugoj je polovici susreta Zadar preuzeo inicijativu na terenu te je predvođen sjajnim Lawrenceom kreirao preokret u kojem stigao i do velikog vodstva od 9 razlike (69-60) u 33. minuti utakmice.

Međutim, gosti su tada odlučili promijeniti obrambenu taktiku na što Zadar nije imao kvalitetnog rješenja, pa je Igokea, zahvaljujući polaganju Gordića u posljednjih 5 sekundi susreta ušla s prednošću 79-80. Posljednji napad prepušten je u ruke večeras najboljem igraču na terenu, Lawrenceu, čiji pokušaj za tricu nije pronašao put do koša.

Hrvoje Vlašić: "Igokea je bila bolja u prvom poluvremenu prvenstveno zbog našeg sramežljivog otvaranja susreta. Već me pomalo i živcira što se ne znamo postaviti kao da igramo na svom terenu. Prelako smo ispustili prednost od devet koševa unatoč njihovoj promjeni obrane. Za zadnji napad nam je prva opcija bio prodor, druga pas na natrčavanje, a ovo što je odrađeno bila je tek posljednja opcija. Imamo problema s ozljedama, što nije alibi već realna situacija. U ionako skraćenom rosteru Prostran nam nije igrao, novu je ozljedu zadobio Ivanov, a Sobin nam nije trenirao gotovo cijeli tjedan što se osjetilo na njegovoj igri."

KK Zadar - KK Igokea 79-80 (18-24, 19-17, 26-19, 16-20)

KK Zadar: Bašić, Ivanov 4, Kraljević 6, Lawrence 26 (4as, 4sk), Perić, Sobin 4, Đugum 2, Ramljak 11, Batur 5, Dijan 12, Car, Šutalo 9.

KK Igokea: Pavković, Dozet 2, Jorović 15, Gajović 9, Radukić, Nikolić 15, Gordić 14, Gipson 8, Klještan, Mirković 5, Štemberger 8, Bunić 4.