Uvjerljiv poraz u Beogradu 20.10.2013.

Četvrto kolo ABA lige

Košarkaši Zadra nisu uspjeli doći do bodova na teškom gostovanju kod Partizana, te su poraženi s rezultatom 80-65 napustili dvoranu Pionir.

Tijekom prve četvrtine Zadar je dosta dobro djelovao na terenu, te je kroz cijelu dionicu držao egal, koji je došao u pitanje tek na samom isteku desete minute, kada su igrači Partizana u dva kontranapada zaredom zakucali i tako se odvojili na 22-18.

Letargija s kraja prve, uvukla se u zadarske redove i u drugoj četvrtini u kojoj Zadrani jednostavno nisu pronašli načina kako odgovoriti agresivnoj igri domaćina. U 17. minuti tricom Bogdanovića Partizan odlazi na prvo dvoznamenkasto vodstvo (40-28), a ono je do kraja poluvremena naraslo i do velikih 49-39.

Do kraja susreta Zadar je ipak donekle uspio povezati redove, te na taj način izbjeći i teži poraz, međutim snage za ozbiljniju prijetnju domaćinu nije bilo. Iako su Zadrani u drugom poluvremenu izbjegli dodatni rast prednosti domaćina, te su treću četvrtinu zaključili s izjednačenih 14-14, a posljednju i dobili sa 17-19, bolje od konačnog poraza s 15 razlike nije se moglo...

KK Partizan NIS - KK Zadar 80-65 (22-18, 27-14, 14-14, 17-19)

KK Partizan NIS: Aranitović, Lauvergne 16, Westermann, Dallo 4, Milosavljević 13, Bogdanović 11, Gagić 10, Musli 7, Šalić 4, Andrić, Kinsey 15, Bezbradica.

KK Zadar: Ivanov 16, Kraljević 4, Lawrence 5, Šango, Sobin 8, Đugum 6, Ramljak 3, Batur 2, Dijan, Car 16, Prostran, Šutalo 5.