Cedevita odnijela bodove s Višnjika 12.10.2013.

Treće kolo ABA lige

Pred ugodno popunjenim tribinama Krešine dvorane, košarkaši Zadra unatoč velikim nastojanjima nisu uspjeli upisati pobjedu nad večeras ipak kvalitetnijim protivnikom, Cedevitom.

Uvod u utakmicu ponudio je potpunu dominaciju gostiju koja se odrazila kroz rezultat 2-11 nakon samo tri minute igre. Ispostavit će se da su košarkaši Cedevite upravo tu razliku održavali kroz gotovo cijeli susret.

Zadar je svoju šansu za pobjedu stekao u 38. minuti kada je kapetan Ive Ivanov postigao koš za smanjenje zaostatka na 64-67. Uslijedila je dobra obrambena reakcija domaćih košarkaša i već u sljedećem napadu Britanac u zadarskim redovima, Andrew Lawrence, preuzima odgovornost i tricom traži izjednačenje. Nažalost, bio je neprecizan.

S druge strane tricu pogađa Tomas, a uzvraća Prostran sa šutom za dva poena. Odlučujuća lopta stigla je u ruke bivšeg igrača Zadra, Ante Delaša, koji hladnokrvno pogađa još jednu tricu Cedevite za konačnih 66-73.

KK Zadar - KK Cedevita 66-73 (14-20, 15-15, 21-21, 16-17)

KK Zadar: Jardine, Ivanov 16, Kraljević 7, Lawrence 7, Šango, Sobin 6, Đugum, Ramljak 5, Batur 9, Dijan, Car 8, Prostran 8.

KK Cedevita: Zubčić 2, Ramljak 2, Mustapić, Babić, Delaš 6, Smith 16, Suton 2, Bilan 16, Nurkić 15, Baltić, Tomas 7, Baždarić 7.