Težak poraz u Podgorici 08.10.2013.

Drugo kolo ABA lige

Na tradicionalno neugodnom gostovanju kod Budućnosti u Podgorici, Zadar je doživio težak poraz od čak 22 koša razlike.

Zahvaljujući Ivanovu i Caru Zadar je prvi dio prve četvrtine ipak proveo u egalu, pa čak i poveo pri rezultatu 9-10, no tada je napadačka moć potonula. Domaćin je zaredao s 15 poena, dok je Zadar poentirao tek u dva navrata (Sobin i Kraljević) pa se na kratki odmor otišlo s prednošću Budućnosti 24-14.

Loša napadačka forma protegla se i kroz drugu četvrtinu, a i obrana je doživjela značajni pad. Domaćin je punio koš Zadra, dok se na koš iz igre gostiju čekalo više od 6 minuta. U međuvremenu su s linije slobodnih bacanja pogađali Jardine, Sobin i Car, dok je iz igre u 17. minuti igre poentirao ponovno Sobin pri tada već velikom zaostatku 39-21. Prednost domaćina narasla je i do ogromnih 44-21, a tada je Lawrence ipak unio malo živosti u igru Zadra te je sam izradio seriju 8-2 za konačnih 46-29 nakon 20 minuta igre.

Niti u nastavku se krvna slika Zadra nije bitno promijenila. Domaćin je konstantno držao prednost iznad 20 koševa, a tek su povremene bljeskove pružali Lawrence i Batur, koji je pogodio prvu zadarsku tricu u 26. minuti susreta pri rezultatu 57-36. Tek ulaskom Đuguma u igru Zadrani su se malo stabilizirali. Postigao je 6 koševa, a Batur dodao dva slobodna bacanja za manjak od 25 koševa (69-44) po isteku treće četvrtine.

Posljednja četvrtina većinom je nalikovala ekshibiciji. Domaćin je i dalje držao lako stečenu prednost, a tek pred kraj susreta, kad su se obrane prestale igrati, s koševima su zaredali Sobin i Šango, a po koš su nadodali Prostran i Ramljak i tako tek kozmetički popravili loš dojam ostavljen u Podgorici. Konačan rezultat glasio je 90-68 u korist domaćina.

KK Budućnost VOLI - KK Zadar 90-68 (24-14, 22-15, 23-15, 21-24)

KK Budućnost VOLI: Šehović 13, Mihailović 9, M. Popović 2, Subotić 5, Komatina 3, Mugoša, Vitkovac 7, A. Popović 16, Akindele 10, Ivanović 2, Ćapin 14, Coleman 9.

KK Zadar: Jardine 2, Ivanov 6, Kraljević 2, Lawrence 12, Šango 5, Sobin 13, Đugum 11, Ramljak 2, Batur 5, Dijan, Car 8, Prostran 2.