Zadru pobjeda na startu sezone 05.10.2013.

Prvo kolo ABA lige

U prvom kolu ABA lige košarkaši Zadra upisali su pobjedu nad Szolnokijem iz Olaja s rezultatom 71-67. Pred 3000 gledatelja pobjedu su osigurala dva imenjaka - Marko Ramljak i Marko Car.

U prvom poluvremenu Zadrani su na krilima Ramljaka brzo zagospodarili parketom i već na uvodu druge četvrtine došli do prve dvoznamenkaste prednosti 19-9. Ipak, Mađari su bili dovoljno kvalitetan protivnik pa su uskoro smanjili prednost na svega tri koša razlike 25-22 dvije minute pred istek četvrtine. Ali Zadar se nije predavao, te je serijom 6-0 okončao drugu četvrtinu za konačnih 31-22 po isteku dvadesete minute.

Gdje je stao Ramljak u prvom djelu, tu je nastavio Car u drugom uz odličnu ispomoć novopridošlog Josipa Sobina. Sagradili su prednost 40-27, koju je svojom jedinom tricom večeras potvrdio Ramljak za najveću zadarsku prednost od 16 koševa razlike 43-27.

Ipak, gosti se nisu predavali, te su u nastavku utakmice, posebice u uvodu posljednje četvrtine, ponovno napravili određene probleme zadarskoj obrani i u jednom trenutku smanjili zaostatak na samo 60-56, no tada je stvari u svoje ruke preuzeo Car, koji je s jednom tricom i dva ubačaja s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu Zadra s rezultatom 71-67.

Najbolji igrač utakmice bio je Marko Ramljak s 15 koševa, 8 skokova i 4 asistencije, što mu je priskrbilo ukupnu valorizaciju 24, a njemu uz rame bio je imenjak Car sa 17 koševa i valorizacijom 15.

Zadarske košarkaše već u utorak očekuje novi ogled kada gostuju u Podgorici kod Budućnosti.

KK Zadar - BC Szolnoki Olaj 71-67 (17-9, 14-13, 20-18, 20-27)

KK Zadar: Jardine, Ivanov 10, Kraljević 10, Lawrence 5, Šango, Sobin 10, Đugum, Ramljak 15, Batur 2, Dijan 2, Car 17, Prostran.

BC Szolnoki Olaj: Simon 5, Horvath 9, Keller 5, Vojvoda 7, Marković, Rakić 3, Warren 18, Bader 3, Ivošev, Oliver 7, Lorant 10.