Zadar nakon produžetka bolji od Cedevite 27.03.2013.

Prvo kolo LZP

Košarkaši Zadra sa gostovanja kod Cedevite vraćaju se s dva osvojena boda! Nakon dodatnih pet minuta igre, Zadar je slavio s rezultatom 79-84 i tako na najbolji način otvorio Ligu za prvaka.

Tokom cijelog prvog poluvremena Zadar je bio u rezultatski podređenom položaju, a na otvaranju treće četvrtine Zadrani pokazuju svoje pravo lice. Serijom 10-2 dolaze do svog prvog vodstva 39-45, a uskoro i do svog večeras najvećeg vodstva 40-47. Ipak, Cedevita se ne predaje te treću četvrtinu završava tricom za rezultat 57-58.

Posljednju četvrtinu Zadar je otvorio tricom Delaša, no uslijedila je serija domaćina 8-0 za rezultat 65-61. Minutom odmora reagira trener Nazor, nakon čega se Zadar ponovno vraća u vodstvo 65-66. Minutu i pol pred kraj regularnog dijela utakmice Wright pogađa tricu za 72-69, a na drugoj strani isto pokušava Delaš, no promašuje. Ipak, lopta nakon drugog pokušaja Delaša pronalazi put do Krasića koji mirno pogađa tricu za izjednačenje 20 sekundi pred istek 40. minute. Ante Nazor odlučio je braniti teško stečeno izjednačenje, što mu je i uspjelo, pa je utakmica krenula u produžetak.

U produžetku je prva zaprijetila Cedevita odlaskom na 79-76, no s druge strane pogađa Ivanov za samo jedan koš zaostatka Zadra. S dvije odlične reakcije razigravača Thornea, Zadar odlazi na velikih 79-82 samo 20 sekundi pred kraj susreta. Andrić je promašio tricu za eventualno izjednačenje Cedevite, a na drugoj strani s linije slobodnih bacanja Delaš potvrđuje pobjedu Zadra 79-84.

Ante Nazor: "Zbilja sam sa svojom momčadi proživljavao svaki napad i svaku gestu. Tempom smo razbili Cedevitu kako smo u zadnjem kolu ABA lige razbili i Splita. To je naš forte i dokazali smo da smo pobjednici. Nije lako pobijediti ovakvu momčad na strani i čestitam svojim igračima. Ovo je samo još jedan dokaz da u sportu novac nije primaran, nego srce i želja."

KK Cedevita - KK Zadar 79-84 (19-13, 18-22, 20-23, 15-14, 7-12)

KK Cedevita: Rogić 2, Wright 21, Babić 6, Kitchen 2, Lebo, Andrić 14, Buva 2, Suton 8, Bilan 12, Ilievski, Baždarić 12.

KK Zadar: Ivanov 4, Travis 18, Thorne 13, Kaštropil 7, Delaš 19, Ramljak 2, Brkić 3, Krasić 10, Nurkić 2, Vrbanc 6, Prostran.