Ante Nazor: Nismo iskontrolirali reket 14.01.2013.

Nakon poraza u Ljubljani

Tek desetak minuta igre na vrhunskoj razini bilo je dovoljno košarkašima Zadra da utakmicu uvedu u egal, no ipak premalo da se u toj utakmici ostvari i pobjeda. Union Olimpija zasluženo je stoga sinoć slavila u Stožicama s rezultatom 88-81.

Samo 38 sekundi do kraja susreta Zadar se je došao na svega jedan koš zaostatka (81-80) iako je u posljednju četvrtinu ušao s minusom od 11 koševa (68-57). Imali su tada Ljubljančani napad u kojem se Zadar odlučio braniti umjesto raditi prekršaj, što je na trenutak i uspjelo budući da je Romeo Travis blokirao pokušaj Rannika. Međutim, lopta se odbija ravno do Blažića koji upućuje šut za tri poena i na žalost Zadrana pogađa. Bio je to kraj nadanjima gostiju jer Olimpija je samo desetak sekundi do kraja susreta pobjegla na vodstvo od četiri košar razlike...

Ante Nazor: "Sedam minuta kvalitetne igre je premalo za pobjedu nad Olimpijom. Centarska linija je podbacila, te nije iskontrolirala reket, što je Olimpiji omogućilo velik broj drugih napada. Trebali smo zaustaviti njihovu vanjsku liniju te iskoristiti odsustvo njihovih centara, međutim u tome nismo uspjeli."

KK Union Olimpija - KK Zadar 88-81 (21-23, 27-17, 20-17,20-24)

KK Union Olimpija: Rupnik, Prepelić 7, Blažić 26, Rannikko 17, Salin, Murić 8, Bubnić 7, Močnik 3, Sulejmanović 8, Omić 12.

KK Zadar: Allen, Ivanov 7, Travis 26, Kaštropil 4, Delaš 11, Ramljak 5, Krasić 12, Batur 8, Nurkić 3, Morović 3, Prostran 2