Zadar uvjerljiv protiv Szolnoki Olaja 08.12.2012.

Četvrta pobjeda u sezoni

Možda i lakše od očekivanog košarkaši Zadra stigli su do pobjede u 12. kolu ABA lige. Mađarski Szolnoki Olaj nadigran je već u samom startu susreta, a kako je vrijeme odmicalo, prednost Zadra bila je u konstantom porastu, izuzev posljednje četvrtine.

Već nakon prvog poluvremena Zadrani su imali prednost od 22 koša (48-26), da bi koncem treće četvrtine prednost povisili na čak 27 (62-35)! Kako je već postalo jasno da bodovi ostaju u Zadru, trener Nazor ispremiješao je petorku u posljednjoj četvrtini kako bi glavnim akterima pružio predah, a drugim igračima mogućnost da se nametnu. To je rezultiralo padom tempa i topljenjem prednosti, no pobjeda niti u jednom trenutku nije bila upitna.

Najbolji igrač utakmice bio je Romeo Travis s 18 koševa i 8 skokova, te valorizacijom 28, dok su mu na putu do pobjede najbolje asistirali Brkić s 14 i Kaštropil s 12 koševa.

Napomenimo kako je u dresu Zadra s brojem 42 debitirao Jordan Burgason i u kratkom periodu na parketu pogodio jednu tricu.

Poslije utakmice, trener Nazor nije krio zadovoljstvo pobjedom:

- Čestitam momcima na zasluženoj pobjedi i na briljantne tri četvrtine. Iskontrolirali smo skok i reket kao što smo se dogovorili, a jedino ne mogu biti zadovoljan s šutom za tri poena (2/28). Pohvalio bih i Chaissona Allena na sjajnih 15 minuta igre. Šteta što nije mogao više jer to bi ipak bio prevelik rizik a trebamo ga u narednim susretima.

KK Zadar - Szolnoki Olaj 72-54 (25-11, 23-15, 14-9, 10-19)

KK Zadar: Allen 4 (5 as, 5 sk), Ivanov 2, Travis 18, Kaštropil 12, Delaš 2, Ramljak 2, Brkić 14, Krasić 6, Batur 4, Vrbanc 2, Prostran 3, Burgason 3.

Szolnoki Olaj: Simon 1, Grebenar, Csaba, Fodor 9, Marković 3, Toth, Šehović 12, Szabo 4, Bader 9, Trepak 3, Kalve 13.