Olimpija uzela bodove s Višnjika 15.10.2012.

Poraz Zadra 66-78

Čitavo prvo poluvrijeme košarkaši Zadra dobro su se nosili sa svojim suparnicima iz Ljubljane. Međutim u nastavku je euroligaška kvaliteta Olimpije ipak došla do izražaja te je Zadar upisao svoj treći poraz u ovogodišnjem izdanju ABA lige.

Prvo ozbiljnije vodstvo Olimpija je ostvarila na samom kraju treće četvrtine, kada je preko Watersa došla do svog prvog dvoznamenkastog vodstva (46-57). Ušli su su gosti iz Slovenije u sjajan ritam, te su četvrtinu zaključili s vodstvom 48-61.

Tračak nade Zadrani su vratili početkom posljednje dionice kada su preko Krasića i Travisa napravili seriju 7-0 i približili se na 55-61. Međutim, točno kada je izgledalo kako bi Zadar mogao preuzeti konce igre u svoje ruke, "iskrsnuo" je sjajni Dylan Page te je s dvije povezane trice ubio zadarsku nadu. Ostatak susreta "zmajčeki" su rutinski kontrolirali rezultat i na kraju zasluženo slavili s rezultatom 66-78.

Ante Nazor: Olimpija je odigrala na tragu euroligaške utakmice s Cantuom prošlog tjedna i zato je zasluženo slavila. Nedostajali su nam vanjski šut i pas-igra, te smo promašili previše zicera. Upravo zato nismo uspjeli uhvatiti priključak u drugom poluvremenu. Nisam zadovoljan i mislim da možemo igrati puno bolje od ovoga večeras.

Sašo Filipovski: Čestitam mojim momcima na teškoj pobjedi. U prvom smo poluvremenu igrali lošu obranu i primali puno poena nakon naših gluposti u napadu. U nastavku smo obranu popravili i na kraju teško ali zasluženo pobijedili.

KK Zadar - Union Olimpija 66-78 (25-26, 14-15, 9-20, 18-17)

KK Zadar: Mikulić, Allen 2, Ivanov 2, Travis 18, Kaštropil 11, Delaš 8, Ramljak 1, Brkić 6, Krasić 7, Batur 2, Vrbanc 9 (2/12 šut iz igre), Prostran.

Union Olimpija: Waters 6, Rupnik, Prepelič 12, Blažič 13, Rannikko 2, Salin 4, Murič, Baynes 11, Bubnić 2, Page 16, Močnik, Omić 12.