Poraz u posljednjoj utakmici u Poreču 20.09.2012.

Bolji je bio Lokomotiv Novosibirsk

Umjesto najavljenog Lokomotiv Kubana, večeras se Zadru suprotstavio Lokomotiv iz Novosibirska i na koncu slavio s 80-71.

Već je sami uvod u utakmicu pokazao kako će se Zadar večeras namučiti s ruskim sastavom jer Novosibirsk je započeo dvoboj sa serijom 10-0 i vrlo brzo otišao na prednost 21-8. Tek koncem prve četvrtine Zadrani preko Travisa i Vrbanca uspijevaju ublažiti svoj zaostatak na 23-17.

Početak druge četvrtine nije izgledao ništa bolje od početka prve, pa Rusi ubrzo dolaze u još jedno dvoznamenkasto vodstvo, 29-19, koje uskoro raste i do 33-19. Do kraja poluvremena ipak su se razigrali Krasić i Brkić, te su zaostatak uspjeli smanjiti na 39-33.

Treća četvrtina ipak je donijela tračak optimizma u redove Zadra. Vrbanc i Travis zaslužni su za prvo večerašnje vodstvo Nazorove momčadi, 46-47, a vodstvo uskoro raste i do osam koševa prednosti, 53-61. Do isteka četvrtine Rusi smanjuju na 56-61.

U posljednjoj četvrtini Zadrani su prosuli sve ono za što su naporno radili u trećoj. Novosibirsk vrlo brzo prelazi u vodstvo 64-63, a ono raste i do 71-64 koncem utakmice. Pitanje pobjednika već je riješeno, a ruski sastav utakmicu privodi kraju s rezultatom 80-71 u svoju korist.

Napomenimo kako je i večeras Ante Nazor bio lišen usluga svog kapetana Ive Ivanova zbog povišene temperature.