Sjajno prvo i loše drugo poluvrijeme dovoljni za pobjedu nad Mordovijom 19.09.2012.

Zabrinjavajuća treća četvrtina

Zadarski su košarkaši večeras odigrali i drugu utakmicu u sklopu pripremnog turnira u Poreču. Nakon jučerašnjeg poraza od Eniseyja, dobro je došla pobjeda nad Mordovijom s rezultatom 64-56.

Prvo poluvrijeme Nazorovi su momci odigrali sjajno. Nakon početnog "ispitivanja snaga", koje je potrajalo tek do rezultata 15-15, brzo su došli do svog prvog dvoznamenkastog vodstva 30-19. Prednost Zadra je do kraja poluvremena narasla i do 36-19, a među strijelcima su se istakli Delaš i Vrbanc sa po 7 ubačaja.

Početkom drugog poluvremena, naši su košarkaši ušli u crnu seriju. Naime, punih 6 minuta bili su bez ubačaja, dok je protivnik postigao 14 (36-33). Crni je niz nakratko prekinuo Travis, no Rusi i dalje dominiraju i tako dolaze do svog prvog večerašnjeg vodstva 42-44. Do kraja četvrtine Delaš je tek uspio izjednačiti na 44-44.

Početkom posljednje dionice, krvna slika Zadrana se ipak malo popravila. Povukli su Baturi i Brkić, a potom Travis i Ervin, pa se Zadar vraća u nešto komotnije vodstvo 53-47. Rusi i dalje prijete, no prednost Zadrana ne kopni, a konačno rješenje pitanja pobjednika stiglo je košem Delaša za 64-53. Mordovija je do isteka vremena uspjela tek kozmetički uljepšati svoj poraz i doći do rezultat 64-56.

Napomenimo i kako je večerašnji susret zbog povišene temperature propustio kapetan Ive Ivanov.

Zadar: Mikulić, Brkić 7, Delaš 13, Ervin 8, Vrbanc 10, Ramljak 3, Batur 2, Kaštropil, 4 Travis 13, Krasić 4, Prostran.

Ruskon Mordovija: Semerninov 6, Grešev 3, Rožkovski, Valukonis 3, Vasiliauskas 3, Ključnjikov 14, Sotnikov 4, Lidjaev, Krikov 7, Varnakov 7, Černiavski, 3 Zubov, Kuznjecov 6.