Pobjeda nad Splitom sa željenom razlikom 17.04.2012.

"Poništen" poraz na Gripama

Košarkaši Zadra večeras u dramatičnoj utakmici 9. kola Lige za prvaka savladali Split rezultatom 78-69 i tako anulirali poraz s Gripa na početku sezone od 6 koševa razlike.

Iako su Splićani prvu četvrtinu zaključili s vodstvom, u drugoj nisu uspjeli pronaći načina kako zaustaviti raspoloženog domaćina, koji im je u pet minuta igre "servirao" seriju 16-1 i tako poveo s dvoznamenkastom razlikom (28-18), a prednost su Zadrani znali očuvati do odlaska na poluvrijeme.

U trećoj četvrtini zadarski su košarkaši brzo ušli u probleme s osobnim pogreškama, pa su bonus iskoristili u rekordnih 30 sekundi (!), no to ih nije omelo da i dalje održavaju prednost iznad 6 razlike, a to su učinili zahvaljujući raspoloženim Delašu, Reedu i posebice kapetanu Ivanovu.

I posljednju je četvrtinu obilježio velik broj prekršaja dosuđenih igračima Zadra, o čemu najbolje svjedoči podatak kako su prije polovice četvrtine čak šestero igrača imali po četiri osobne pogreške (Reed, Kuso, Delaš, Kaštropil, Krapić i Batur).

No, kako je utakmica odmicala, tako je postajalo sve jasnije da će dva boda ostati u Zadru, pa Splićanima nije preostalo ništa nego da prekršajima natjeraju košarkaše Zadra na liniju slobodnih bacanja. Međutim, namjere im je pokvario Marko Ramljak, koji je 6 puta za redom izlazio na liniju, a čak 5 puta bio je precizan i tako zapečatio pobjedu Zadra!

KK Zadar - KK Split 78-69 (12-17, 20-11, 25-10, 21-21)

KK Zadar: Zadnik, Ivanov 21 (8 sk, 6 os.l.), Šango, Kaštropil 7 (8 sk), Delaš 18, Ramljak 7, Krapić 2, Reed 8, Batur 3, Kuso 6, Vrbanc 3, Vrkić 3.

KK Split: Subotić 3, Marinelli, Vujčić 6, Babić 10, Markulin 2, Filipović, Najev, Dijan 3, Sobin 19, Grgurević 7, Mimica 19, Vuković.