Zadar uvjerljiv na Baldekinu 11.04.2012.

Obranom do uvjerljive pobjede

Košarkaši Zadra večeras su, zahvaljujući odličnom nastupu u drugom poluvremenu, slavili protiv Jollyja na Baldekinu s rezultatom 54-67 i tako se vratili na četvrto mjesto ljestvice, posljednje koje vodi u doigravanje.

U prvom poluvremenu Zadrani su se dosta mučili protiv raspoloženih Šibenčana, predvođenih Rossom i Salamunom, te su tek u navratima prikazivali dobru igru, što ipak nije bilo dovoljno za išta više od zaostatka od 8 koševa nakon 20 minuta igre (35-27).

Međutim, početkom drugog poluvremena, na parket kao da je istrčao neki novi Zadar, željan dokazivanja i kvalitetne igre u obrani. Franko Kaštropil inicirao je preokret s 3 vezana koša, na što se istim učinkom nadovezao i Ivan Batur za povratak na 35-33. Još neko vrijeme Zadar se mučio s Jollyjem, no tada loptu u ruke uzima Delaš i prvo pogađa tricu za povratak na samo minus 1 (37-36), a potom i polaganje za prvi prelazak u vodstvo nakon 5. minute susreta (39-40).

Prednost Zadrana nastavila je rasti sve do kraja treće četvrtine, koja završava rezultatom 43-50, dok je uvod u posljednju dionicu opet pripao Šibenčanima. Naime, nakon samo dvije minute igre, tricama Salamona i Rossa, Jolly se ponovno vraća u prednost 53-52. Međutim, na scenu ponovno stupa Kaštropil sa zakucavanjem za preuzimanje vodstva i od tog trenutka, Šibenčani kao da nestaju s parketa. Do kraja susreta uspjeli su postići još samo pola koša, dok ih je Zadar nanizao 15 i tako na koncu zasluženo slavio s rezultatom 54-67.

S obzirom da je trener Zadra u najavi susreta govorio kako njegova momčad na Baldekinu mora odigrati čvrstu obranu, vjerujemo kako će biti zadovoljan s podatkom o samo 54 primljena koša, dok je posebno dobro djelovalo drugo poluvrijeme u kojem su njegovi igrači protivniku dopustili svega 19 koševa. Pobjedi svakako kumovala i velika prednost u skokovima na strani Zadra, koja je iznosila 48-32.

KK Jolly JBS - KK Zadar 54-67 (19-15, 16-12, 8-23, 11-17)

KK Jolly JBS: Josipović 6, Petani 8, Katura 3, Vlaić, Vrlika, Mrva 4, Salamun 11, Vrsaljko 8, Gabrić, Ross 14, Gulam.

KK Zadar: Zadnik 2, Ivanov 14 (10 sk.), Šango, Kaštropil 10 (11 sk.), Delaš 8 (11 sk.), Ramljak 1, Krapić 8, Reed 11, Batur 5, Kuso 1, Vrbanc 3, Vrkić 4.