Zadar ostao bez finala Krešinog kupa 15.02.2012.

Poraz u tijesnoj završnici

Iako bez ozlijeđenih Vrbanca, Batura i Olivarija, košarkaši Zadra pružili su favoriziranom Zagrebu odličan otpor, te su čak imali priliku i susret riješiti u svoju korist. Na kraju je Zagreb ipak slavio rezultatom 76-72, no Zadrani su i ovaj put dokazali kako će imati što reći u Ligi za prvaka...

Susret je Zadar otvorio puno bolje od svoga domaćina, te prvih 20 minuta nikako nije ispuštao vodstvo stečeno još u prvom napadu, kada je debitant Vrkić pogodio tricu za početnih 3-0. U šestoj minuti Zadar prvi puta odlazi na malo osjetniju prednost (12-6) te pokazuje kako u Trnsko nije došao samo na izlet. Ipak, domaćin je do isteka 10. minute smanjio na 20-17.

U drugoj četvrtini Zadrani su prikazali možda i najbolju svoju priredbu ove sezone. Obrana je djelovala besprijekorno, te Zagrebašima nije dopustila koš iz igre punih pet i pol minuta, kada je Zadar već bio u dvoznamenkastom vodstvu (34-23). Zahvaljujući raspoloženima Ivanovu, Delašu i Vragoviću, Zadar do poluvremena gradi još veću prednost, te na odmor odlazi s vodstvom 32-46.

U trećoj je četvrtini nažalost koncentracija popustila, što Zagrepčani koriste i rade seriju 14-1 u pet minuta igre te se približavaju na 46-47. Do potpunog preokreta nije trebalo dugo čekati, stigao je za nepune dvije minute kada je Zagreb košem Mašića poveo s 50-49. Iako su u dva navrata imali prednost i od četiri koša razlike, domaćini nisu uspjeli zadržati vodstvo do kraja četvrtine koja je završila rezultatom 58-58.

Posljednju su četvrtinu Zagrepčani otvorili nešto bolje od Zadra, no ipak se nisu uspjeli odvojiti sve dok Mulaomerović nije iznudio seriju slobodnih bacanja, njih ukupno 6, čime svoju momčad odvodi na osjetnih 69-64. Uspjeli su se Zadrani još jednom trgnuti i vratiti u vodstvo 69-70, no više se od toga nije moglo nakon što je Rančić pogodio tricu za 72-70. Susret je okončan pobjedom Zagrepčana 76-72.

KK Zagreb CO - KK Zadar 76-72 (20-17, 26-15, 12-26, 14-18)

KK Zagreb CO: Mulaomerović 11, Mašić 13, Halilović, Babić 2, Kasun 17, May 19, Markota 5, Rančić 7, Prostran, Ožbolt, Šarić, Heytvelt 2

KK Zadar: Zadnik 2, Smolič, Ivanov 23, Brnas, Šango, Kaštropil 9, Delaš 16, Ramljak, Krašić 5, Vragović 14, Vrkić