Pobjeda nad Dardom tek u produžetku 28.01.2012.

Povratak Gorana Vrbanca

Zadarski su košarkaši večeras nešto teže od očekivanog ipak savladali Dardu u gostima i tako upisali svoju sedmu uzastopnu pobjedu u A1 ligi.

Da će večeras Zadranima biti tvrd orah, Darda je pokazala već na samom početku utakmice, kada se izdvojila na prvo dvoznamenkasto vodstvo (17-7) večeras. Prednost domaćina još je dodatno narasla do 26-15 na isteku prve četvrtine.

Zadrani su tada morali ubaciti u brzinu više, te su u nastavku utakmice polako ali sigurno topili prednost domaćina, dok konačno nisu prešli u vodstvo 45-46 u 28. minuti susreta.

Uz omanje padove u igri, Zadar je uspješno održavao svoju prednost sve do 40. minute kada je domaćin gotovo s istekom regularnog vremena izborio produžetak tricom Dejana Meznarića. Rezultat je nakon 40 minuta igre glasio 76-76.

U produžetku je Zadar ipak pokazao kako je iskusnija momčad, pa jednom stečenu prednost do kraja utakmice nije ispuštao.

Utakmica je završila rezultatom 84-86 u korist gostiju, a najbolji u pobjedničkim redovima bili su Goran Vrbanc sa 28 koševa, te Ive Ivanov sa 21 košem, 14 skokova i valorizacijom od čak 30!

VrOS Darda - KK Zadar 84-86 (26-15, 11-19, 18-19. 21-23, 8-10)

VrOS Darda: Jugo 20, Meznarić 7, Vlaić 5, Budimir 19, Mileković 6, Bičvić 12, Perajica 7, Mandić, Radoš, Čutuk, Kujundžić, Pandurić 8.

KK Zadar: Zadnik 5, Smolić, Ivanov 21, Radić 2, Šango 2, Kaštropil 2, Delaš 2, Ramljak 5, Krapić 7, Batur 8, Vragović 4, Vrbanc 28.