Treća četvrtina dovoljna za slavlje nad Križevčanima 10.01.2012.

Kao da su još "opijeni" pobjedom nad Cibonom, Zadrani su izrazito loše otvorili susret s Križevcima i od početka utakmice bili u gotovo stalnom rezultatskom zaostatku.

Posebno se to odnosi na drugu četvrtinu u kojoj su gosti poveli i sa velikih 9 razlike (29-38), te su tu prednost uspjeli održati i do kraja poluvremena (36-45) što je zadarskoj publici bio znak za brigu i nezadovoljstvo.

Što se točno događalo u svlačionici Zadra tokom poluvremena nismo saznali, no na parket je izašla preporođena momčad predvođena kapetanom Ivanovom, koja protivniku nije dopustila pogodak punih šest i pol minuta, što je bilo dovoljno za rezultatski preokret i prelazak u vodstvo, koje je do kraja četvrtine naraslo i do velikih 63-51. O kvaliteti obrane Zadra u tom periodu igre dovoljno govori i podatak kako su gosti u 10 minuta zabili svega 6 koševa.

Posljednja četvrtina poslužila je za "odrađivanje" posla i održavanje prednosti, koja bi svakako još više narasla da nije bilo iznimno raspoloženog Ivana Grgata, bivšeg igrača Zadra, koji je do kraja susreta postigao 27 koševa. Svoju priliku da upiše prve minute u dresu Zadra dobio je i Karlo Vragović, koji je postigao dva koša te nadodao jednu asistenciju.

U redovima Zadra ponovno je najbolji bio Vrbanc sa 26 ubačaja, dok su po 14 nadodali Ivanov i Krapić.

KK Zadar - KK Križevci 83-71 (22-23, 14-22, 27-6, 20-20)

KK Zadar: Zadnik 2, Smolić 1, Ivanov 14, Vragović 2, Olivari, Radić 4, Šango 2, Delaš 7, Ramljak 4, Krapić 14, Batur 7, Vrbanc 26.

KK Križevci: Glavinić 4, Ivandić, Gligora 6, Sertić, Čušek 2, Žitko 19, Hrkač 1, Mikulić 2, Svoboda, Zrnić, Buva 10, Grgat 27.