Konačno pobjeda u gostima 06.12.2011.

Zadar slavio u Rijeci

Na posljednja dva gostovanja, zadarski su košarkaši pognutih glava napuštali parket. Ipak, i toj je crnoj seriji došao kraj jer Zadrani su u Rijeci slavili nad Kvarnerom rezultatom 67-78.

Iako su prvu četvrtinu relativno lagano dovršili u svoju korist (14-20), košarkaši Zadra doživjeli su veliki pad u drugoj i time se doveli u nezgodnu situaciju pred polazak na petnaestominutni odmor. Nakon 20. minute rezultat je glasio 37-35 u korist Kvarnera.

U trećoj je četvrtini pak profunkcionirala centarska osovina Ivanov-Kaštropil, pa se rezultat do isteka 30. minute okrenuo u korist Zadra. Pokazivao je tada semafor 51-53 za goste.

U posljednjoj četvrtini proigrao je i bekovski tandem Vrbanc-Delaš, što je značilo i konačnu kapitulaciju domaćina, te krajnji rezultat 67-78 u korist Zadra. Iako dvocifreni višak koševa u korist Zadra možda sugerira drugačije, do pobjede se ipak došlo teškom borbom i pametno odigranom završnicom susreta, koja je u potpunosti pripala Zadranima.

Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Vrbanc (22), a u stopu ga je slijedio kapetan Ivanov (19). Uz njih je jedini dvocifreni bio još Ante Delaš (15).

KK Kvarner 2010 - KK Zadar 67-78 (14-20, 23-15, 14-18, 16-25)

KK Kvarner: Salamun 14, Surina 2, Šimović 12, Češković 15, Cinac 5, Pehar 10, Juričić 9, Kucan, Gačeša, Sirko

KK Zadar: Ivanov 19, Šango, Delaš 15, Radić 6, Vrbanc 22, Zadnik 3, Olivari, Vlaić, Kaštropil 8, Ramljak 5, Tončinić, Batur