Uvjerljiva pobjeda nad Jollyjem 20.11.2011.

Povratak Šime Olivarija

Zadar je večeras u Krešinom domu slavio nad šibenskim Jollyjem s uvjerljivih 93-64, te je tako barem djelomično isprao gorak okus iz ustiju koji je ostao nakon poraza u Bedekovčini u prošlom kolu.

Već je prva četvrtina pokazala kako su Zadrani u utakmicu ušli s namjerom da se iskupe za spomenuti poraz, pa je na isteku desete minute semafor pokazivao rezultat 30-16. Furiozna se igra nastavila i na početku druge četvrtine kad je Zadar došao do vodstva 43-19. Uslijedio je tada neobjašnjivi pad u igri koji je potrajao sve do polovice treće četvrtine kada su Šibenčani došli do opasnih 48-42.

Kao da je serija Šibenčana bila potrebna da se zadarski košarkaši ponovno razbude, pa su podigli razinu obrane i ekspresno se vratili u dvoznamenkasto vodstvo koje do kraja susreta nije prestajalo rasti.

Najbolji u redovima Zadra bio je Ivica Radić sa 18 koševa i 11 skokova, što mu je donijelo čak 29 valorizacijskih poena. Goran Vrbanc dodao je 20 koševa, a još su dvoznamenkasti bili Ive Ivanov (16), Ante Delaš (13) i Uroš Zadnik (10). Svakako vrijedi napomenuti kako se u momčad Zadra nakon ozljede vratio i Šime Olivari te je dobio priliku za dokazivanje u završnih 5 minuta susreta.

KK Zadar - KK Jolly JBS 93-64 (30-16, 18-15, 26-18, 19-15)

KK Zadar: Zadnik 10, Smolić, Ivanov 16, Olivari 2, Vlaić, Radić 18, Šango 2, Delaš 13, Tončinić 4, Ramljak 8, Batur, Vrbanc 20.

KK Jolly JBS: Josipović 18, Katura 9, Vlaić, Vrlika, Režić 2, Mrva 2, Vrsaljko 11, Grubišić 6, Ross 15, Gulam 1, Baljkas, Mihajlović.