Vrbanc poveo Zadar do pobjede nad Alkarom 22.10.2011.

Apsolvirano najteže gostovanje

U bučnoj atmosferi koju su zajedno kreirali sinjski Maligani i zadarski Tornado, Zadar je došao do gostujuće pobjede nad Alkarom rezultatom 74-64.

Prvo poluvrijeme sugeriralo je kako će se Zadrani dobrano namučiti žele li s dva boda napustiti Sinj, no uvod u treću četvrtinu ponudio je rješenje utakmice u korist Zadra. Tada su naime Zadrani napravili seriju 23-5 unutar koje su najbolji dojam ostavili Goran Vrbanc i Franko Kaštropil.

Do kraja utakmice Alkari su prekršajima pokušali poremetiti ritam Zadra, no mirne su ruke sa linije slobodnih bacanja bili Vrbanc i Zadnik te su tako Zadru osigurali pobjedu od 10 koševa razlike.

Najefikasniji je u redovima Zadra bio Vrbanc sa 25 ubačaja, a osim njega dvoznamenkasti su bili još i Radić (12), Kaštropil (10), te kapetan Ivanov (10).

KK Alkar - KK Zadar 64-74 (20-17, 16-14, 12-28, 16-15)

KK Alkar: B. Bubalo, Anzulović, Modrić 2, Librenjak, F. Bubalo 13, Tešija 2, Gaurina 15, Lozančić, Rogić 14, Ćurković 5, Župić 10, Kanaet 3.

KK Zadar: Smolić, Delaš, Batur 2, Ramljak 2, Radić 12, Šango 5, Vrbanc 25, Ivanov 10, Tončinić, Kaštropil 10, Zadnik 8, Vlaić.