Zagreb oduzeo Zadru prednost domaćeg terena 17.05.2011.

Uvjerljiv poraz

U prvoj polufinalnoj utakmici između Zadra i Zagreba, Zagreb je kao gost slavio rezultatom 79-98 i tako Zadru oduzeo prednost domaćeg terena.

Gosti su već u prvoj četvrtini pokazali kako su u Zadar stigli isključivo po pobjedu, pa su nakon 10 minuta već imali golemu prednost 11-33.

Velikom serijom od 17-0 Zadrani su se tokom druge četvrtine približili na samo 4 razlike zaostatka (38-42), no sve je palo u vodu tokom drugog poluvremena kad su ruku namjestili Joshua Heytvelt (trice 6/8), Krunoslav Simon, te Damir Mulaomerović.

Ipak najbolji je u pobjedi Zagreba bio Luka Žorić sa 29 postignutih koševa, te ukupnom valorizacijom od čak 47! Protiv tako raspoloženih Zagrebaša, Zadar uistinu nije mogao bolje od poraza 79-98.

KK Zadar - KK Zagreb CO 79-98 (11-33, 27-9, 21-28, 20-28)

KK Zadar: Car 21 (6as), Vladović 10, Batur 6, Ahmetbašić 3, Ramljak, Dundović, Marčinković 6, Olivari 2, Ivanov 16, Brown 15, Pelczmann, Vlaić.

KK Zagreb: Mulaomerović 16, Mašić 2, Halilović, Simon (19, 8sk, 7as), Hezonja 3, Babić 4, Mavra, Bubalo, Novačić, Žorić 29 (14sk), Rančić, Heytvelt 25.