Zadru pobjeda u gradskom derbiju 07.05.2011.

Borik namučio košarkaše Zadra

Povratak košarkaša Zadra u legendarne Jazine obilježen je pobjedom nad gradskim rivalom Borik-Puntamikom rezultatom 81-71.

Borik se dobro držao, te je veći dio utakmice proveo u vodstvu ili držeći Zadrane u neizvjesnoti, dokazavši tako da njihove odlične izvedbe protiv Cibone i Cedevite u Jazinama nisu bile slučajnost. No, kad je Zadar u 3. četvrtini ponovno ušao u rezultatsku prednost, Borik više nije imao šanse...

Marko Car ponovno je bio najbolji pojedinac u redovima Zadra sa 32 koša i 6 asistencija, a u pomoć su mu priskočili Ive Ivanov sa 15 koševa, te Ivan Batur sa 14.

Pino Grdović, trener Zadra: "Bila je ovo jako tvrda utakmica koju je Borik kontrolirao u prvom, a mi u drugom poluvremenu. Konačni rezultat je odraz razlike u kvaliteti između ovih dviju momčadi, te realno očitava tijek događanja na utakmici."

KK Borik-Puntamika - KK Zadar 71-81 (20-24, 21-9, 12-25, 18-23)

KK Borik-Puntamika: Mikulić, Marić 6, Čakarun 7, Ružić 9 (8sk), Pešut 8, Petani 6, Škifić 17, Marin, Troskot 2, Jurjević 10, Grabovac, Šarlija 6.

KK Zadar: Car 32 (5sk, 6as), Vladović, Batur 14, Ahmetbašić, Dundović, Marčinković 10, Olivari, Ivanov 15 (9sk), Brown 10 (12sk), Pelczmann, Vlaić.