Zadar ostao na -21 u Češkoj 16.01.2011.

Dvanaesti prvenstveni poraz momčadi sa Višnjika

Košarkaši Zadra nisu se dobro proveli na gostovanju u Češkoj. U 17. kolu regionalne lige gostovali su kod Nymburka i svoj 12. prvenstveni poraz upisali rezultatom 91-70. Uzvratili su Česi tako na porazu iz prvog dijela sezone kada su na Višnjiku slavili Zadrani.

Tiho Bujan na klupi Zadra u regionalno natjecanje ušao je s porazom protiv češke momčadi koja je do pobjede došla bez puno problema. Zadar se držao u igri do sredine druge četvrtine, a od tada sve je krenulo na stranu domaćina. Do poluvremena je imao Nymburk već +12, bilo je 42-30.

U drugom je dijelu Zadra nastavio tonuti, a domaćini su do kraja odradili posao za visokih +21.

Prvi strijelac kod Zadra bio je Marko Car sa 16 koševa, kod domaćina Pumprla s 21 poenom.

Prije sljedeće regionalne utakmice koja je na rasporedu u subotu, u utorak je pred Bujanom i njegovim igračima prva utakmica nastavka Eurochallenge kupa. Raspored ih vodi u daleku Rusiju gdje će gostovati kod Lokomotiv Kubana.

A onda, u subotu ih na Višnjiku očekuje utakmica za biti ili ne biti. U goste stiže Crvena zvezda, direktni suparnik za ostanak u ligi, s kojim griju dno regionalne tablice od početka sezone.