Sedma pobjeda u Trogiru 16.04.2010.

Rok Stipčević ubacio 26 koševa

Zadrani nastavljaju s pobjedama u domaćoj Ligi za prvaka. Sedmi put slavili su protiv A-1 ligaša Trogira kojeg su pobijedili rezultatom 93-73.

Zadar je od početka nametnuo svoj ritam i vrlo brzo stigao do dvoznamenkaste prednosti. Prva četvrtina završila je rezultatom 29:19, a nakon toga uslijedila je mala kriza.. Kombinacijom promašenih šuteva i pogrešaka u napadu domaćini su napravili veliku seriju 14:0 i u 17. minuti poveli 35:32. Ipak, do kraja poluvremena gosti vraćaju prednost i na odmor odlaze s plus pet (45:40).

Trogir je u nastavku uspio parirati Zadru, i to je trajalo do 27. minute i rezultata 55:59. Nakon toga Zadar ponovo pojačava ritam i odlaze na +12 razlike (70:58). Tu je otpor domaćina popustio i Zadar dolazi do konačnih +20.

Stipčević je s 26 koševa bio najefikasniji igrač utakmice, odigrao je i svih 40 minuta, a Perić je dodao 21. Kod domaćina je Drezga ubacio 20, a Bizaca 17.

U sljedećem kolu Zadrani putuju na još jedno gostovanje. U subotu im je u sklopu 8. kola domaćin momčad Zaboka.